П`ятниця, 23.04.2021, 09:05

Привчаймо дітей до порядку змалечку

Протягом дня діти граються вдома різними іграшками, постійно переключаючись з одних на інші. Тож наприкінці дня дитяча кімната зазвичай схожа на справжній іграшковий склад.  А прибирати безлад доводиться кому? Звісно ж , батькам. Адже дитина полюбляє гратися іграшками. а не прибирати  їх. Тож пропонуємо кілька порад, які допоможуть не лише привчати дитину  прибирати за собою іграшки, а й розвинути мисленнєві  операції аналізу, синтезу,порівняння і класифікації.

* Організуйте захопливу гру за правилами якої дитина має зібрати іграшки, наприклад. до дзвінка будильника або під улюблену музику. Чи запропонуйте дитині стати супергероєм, чиє секретне завдання -  звільнити фантастичний світ від іграшок, або чарівницею, яка має виконати чиєсь бажання – і розкласти іграшки по місцях.

* Не скупіться на добрі слова та похвалу. Заохочуйте дитину за її старання, навіть якщо вона не самостійно збирає іграшки, а лише до помає це зробити вам.

* Запропонуйте дитині групувати іграшки чи збирати їх по порядку. Спершу нехай розкладе окремо ляльки, м’які іграшки, конструктор тощо. А відтак серед кожної групи почергово обере предмети певного кольору, розміру, форми і розкладе їх на місця. Крім цього, можна запропонувати дитині порахувати кількість іграшок більше, менше, наскільки. Працюючи та граючись, дитина легко засвоюватиме складні математичні дії.

* Розміщуйте іграшки в доступних для дитини місцях, аби їй було зручно прибирати їх. Запропонуйте дитині кілька місць, куди можна складати іграшки. Нехай вона сама вирішить, яке для неї найзручніше.

* Навчайте дитину відчувати час. Для цього використовуйте пісочний годинник. Запропонуйте дитині прибрати іграшки за 5,3,1 хвилину залежно від обсягу ігрового безладу.

* Оберіть різноколірні коробки для зберігання іграшок. Таке незвичайне сховище неодмінно зацікавить та приверне увагу дошкільників, а відтак сприятиме перетворенню прибирання іграшок на забаву.

* Не змушуйте складати іграшки,  пригрозивши, що інакше викинете їх. Часом ліпше відкласти прибирання, помітивши,що дитина втомилася чи погано почувається.

* Призвичайте дошкільника до прибирання іграшок. Дитина має сприймати цей процес як звичний та обов’язковий. Систематичне прибирання іграшок після гри поступово перетвориться на корисну звичку.

* Надихайте дитину власним прикладом. Ретельно стежте за чистотою та порядком у домі та час від часу наголошуйте на тому, як приємно й затишно, коли скрізь чисто й усі речі на своїх місцях.

Певні, дотримавшись таких простих порад, ви перетворите прибирання іграшок на корисне та захопливе заняття для дітей. А відтак виховаєте маленького помічника чи помічницю, які залюбки допомагатимуть вам підтримувати порядок удома!.