П`ятниця, 23.04.2021, 08:40

Літо – найсприятливіша пора року для фізичного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я та загартування. Тому на літо батькам варто ретельно спланувати розпорядок дня дитини та організувати її рухову активність. При цьому доцільно врахувати, що більшість часу діти мають перебувати на свіжому повітрі.
   У розпорядку дня більшість час  відводьте для рухової активності. Щоранку дитина має робити зарядку або гігієнічну гімнастику, упродовж дня – гуляти, гратися в рухливі ігри.
   Чергуйте активну рухову діяльність дитини з відпочинком. Збалансований розпорядок сприяє тому, щоб дитина не втомлювалася. Поєднуйте активні заняття -  прогулянки на свіжому повітрі, біг, плавання тощо - з менш активними - настільними іграми,малюванням. ліпленням.
    Прислухайтеся до бажань і настрою дитини. Якщо дитина сповнена енергії, то влаштовуйте для неї ігри на природі. Не змушуйте дитину спати вдень, якщо вона не втомлена.
    Кілька разів на тиждень залучайте дитину до спортивних ігор. На свіжому повітрі зручно організувати такі ігри як футбол, бадмінтон, волейбол. Також навчіть дитину плавати в річці чи кататися на велосипеді, самокаті, роликах.
    Раз на місяць влаштовуйте одноденний туристичний похід. Під час походів у дитини розвиваються уміння орієнтуватися на місцевості, пристосовуватися до зміни побуту, вправлятися в подоланні перешкод. Маршрут походу, а також усю ігрову діяльність продумуйте заздалегідь. Діти можуть брати участь у змаганнях,іграх-естафетах. рухливих іграх. У спортивно-туристичний похід ідіть усією сім’єю та залучайте друзів.
    Стежте за безпекою дитини під час літніх прогулянок. Дитина має бути вдягнена в легкий одяг із натуральних тканин і мати на голові панамку чи хустку, навіть якщо перебуває в затінку. За високої температури повітря виходьте надвір у першій половині дня та увечері, коли сонячне випромінювання не таке активне. Окрім того, на прогулянках дотримуйтеся питного режиму.